ДЕНЬ СОБОРНОСТІ

23.01.2015 20:04
Історична довідка. У січні 1918 року була створена Українська Народна Республіка (УНР), а на територіях, що входили до складу Австро-Угорської імперії, була утворена Західноукраїнська Народна Республіка (ЗУНР). У грудні 1918 року лідери двох держав у Фастові підписали передоб'єднувальний договір. 22 січня 1919 року цей договір, що увійшов в історію як Акт злуки - акт об'єднання українських земель, був оприлюднений у Києві.
Це державне свято символізує єдність українських земель. І хоча державі тоді не вдалося зберегти незалежність, Акт злуки став реальним втіленням вікової мрії українців про свою суверенну державу. 
Єдиною Україна пробула недовго, уже через кілька місяців після проголошення Возз'єднання більшовики захопили Київ, Східну Галичину окупували поляки, а Закарпаття - Чехословаччина.
Офіційно в Україні День соборності відзначається з 1999 року. Свято встановлено, "враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) Української держави...",згідно з указом Президента України.
З метою вшанування Дня соборності в Червоненській ЗОШ І-ІІІ ст. відбулась загальношкільна лінійка. Учитель історії Михалейко С.М.розповіла присутнім, коли було проголошено ЗУНР, що символізує це державне свято. Побажала усім мирного неба та терпіння. Хвилиною мовчання було вшановано Героїв України, що віддали свої життя, намагаючись уберегти кордони Батьківщини від окупантів.