Андріївські вечорниці

12.12.2017 16:29

 

Кожна нація, кожен народ має свої звичаї, що формувалися протягом багатьох століть і освячені віками. Звичаї  – це ті прикмети, за якими розпізнається народ не тільки в сучасному, а й у його історичному минулому.  13 грудня святкуємо День Святого Андрія Первозванного. І хоч це -  апостол, що проповідував християнство, але народні традиції, звичаї та обряди святкування цього дня мають стародавній дохристиянський характер:  закликання, ворожіння, ритуал з  калитою, - що свідчить про тісний зв'язок дохристиянських обрядів наших предків  із християнськими звичаями й традиціями, адже без поваги до свого минулого не можна будувати майбутнє.

З метою  сприяння духовного розвитку юних особистостей,  виховання  поваги до українських  традицій,  любові до пісенних скарбів нашого народу,  класний  керівник  Хахула О.Т. та учні  9класу  провели виховний захід  «Андріївські вечорниці».

Юним акторам вдалося сповна відтворити обряд проведення вечорниць  - цей прекрасний витвір людської фантазії, призабутий сьогодні. Ожили перед нами ігри й забави українського народу: випікання калити, ворожіння на чоботах, приготування вареників, виконання жартівливих пісень, ворожіння із собакою, перснем...

Тепер головне, щоб ці звичаї  не пішли в забуття. Міцний наш український рід, жива в  ньому пам’ять про минуле. Тож бережімо цю прекрасну, невичерпну скарбницю. У ній розум, кмітливість, гумор, надія і світло завтрашнього дня. Хай у наших серцях завжди живим вогником горять обереги пам’яті!