Жертви Голодомору

25.11.2014 20:07

Ми пам’ятаємо!

Календар переповнений подіями, що назавжди закарбувалися в пам’яті українців. Серед них є як радісні, так і сумні моменти. Нещодавно, у четверту суботу листопада, Україна вшановувала пам'ять жертв Голодомору. Про чорні сторінки українського народу в 1932-1933 роках відомо, безумовно, усім, але усвідомити, наскільки страшними були події тих років, може не кожен. Великий голод 1932-1933 років в Україні забрав життя близько 7-10 мільйонів невинних людей.

Щороку протягом уже кількох десятиліть українці згадують про ті страшні події, запалюючи свічку-вогник пам'яті, на своїх вікнах.

У Червоненській ЗОШ І-ІІІ ст. також вшанували пам'ять жертв Голодомору. Уся шкільна родина зібралася, щоб пом'янути хвилиною мовчання тих, на чию долю випали страшні муки, спричинені штучним голодом.

Розпочала захід «Ми пам'ятаємо!» Михалейко Світлана Миронівна, учитель історії, яка розповіла про причини найбільшої історичної катастрофи. Учні 9 класу під керівном Байовської А.І. підготували презентацію "Чорна сторінка історії України". Традиційно було проведено акцію «Незабудки пам'яті». На завершення до присутніх звернулася завуч із виховної роботи Цуп Наталя Степанівна, яка закликала всіх пам’ятати й поважати минуле свого народу.

Будемо сподіватися, що таке жахіття більше не повториться не лише в Україні, а й ніде на планеті.

Події 32-33 років ще раз підтвердили, що українці – сильна нація, адже навіть штучно створений голод не зміг знищити наш непереможний дух. Не знищить нас і жоден інший геноцид!

Підготувала Манчур Марія, учениця 10 класу