Замками Львівщини

02.10.2017 11:24

1 жовтня 2017 року під керівництвом класних керівників Ребіш Н.М., Хахули О.Т. та керівника гуртка «Юний мандрівник» Цуп Н.С. відбулась незабутня екскурсія учнів Червоненської ЗОШ І-ІІІ ступенів до  Олеського та Підгорецького замків.

(До слова, від імені всіх учасників  автобусної екскурсії дякуємо начальнику відділу освіти В.З. Бартошику за наданий транспортний засіб «Школярик»).

Розпочалася подорож із смт. Олесько.  Вражені красою Олеського замку - однієї із найстаріших фортець України часів Київської Русі, стіни якої протягом багатьох років зберігають свою унікальну історію, - учні із задоволенням слухали цікаві розповіді екскурсовода. Дізналися, що перші історичні згадки про замок-музей сягають ще 1327 року, що тут провів дитинство гетьман Богдан Хмельницький; народився майбутній король Польщі – Ян ІІІ Собеський, за часів правління якого замок отримав статус королівської резиденції. Оглянути інтер’єри фортеці, де зберігається більше 1500 експонатних одиниць (ікони, скульптури, оригінальні меблі XVІІ століття, колекція творів  всесвітньо відомого скульптора Івана Пінзеля та багато інших цінних історичних пам’яток); погуляли чудовим  парком, з яким пов'язана історія кохання Яна ІІІ Собеського та Марії Казимири.

Далі ми відвідали Підгорецький замок — один із найкрасивіших ренесансних палаців Європи. Хоч замок зачинено на реставраційно-відновлювальні роботи і для огляду доступні лише навколишні території та виставковий зал із макетами святинь світу, діти з радістю оглядали  замкові вежі й тераси, милуючись їх величністю та неповторністю.

Трохи відпочивши й пообідавши, духовно збагачені й сповнені позитивних вражень,  ми повернулися додому.