З Днем учителя!

02.10.2014 18:01

Шлях до професії

У світі існує багато цікавих і необхідних професій. Вибір майбутнього фаху – відповідальний крок. Важливо зробити правильний вибір, присвятити себе тій справі, що приноситиме задоволення. Немає сумніву, що однією з найважливіших професій є професія вчителя, бо саме вчитель допомагає людині пізнати світ, направляє її на правильну життєву стежину. Бути вчителем досить складно, адже для кожного учня потрібно знайти індивідуальний підхід.

Напередодні Дня вчителя ми, учні 10 класу, провели інтерв’ю і розпитали про вибір професії тих, хто протягом багатьох років навчає нас та підтримує у важку хвилину. Учителі з радістю ділилися своїми цікавими історіями.

«Спочатку мріяв стати східнознавцем, але не вистачило одного бала. Тоді вступив на факультет іноземних мов. Після навчання влаштувався на роботу в Червоненську школу, не сподіваючись, що затримаюся тут надовго. Хочу сказати, що бути вчителем – направду щастя. Зараз не уявляю свого життя без школи, та  навіть заради однієї людини, якій я потрібен, готовий ходити на роботу», - розповів Припін Роман Михайлович, учитель німецької мови.

У вчителя англійської мови Гурського Р.Я. зовсім інша історія: «Чесно кажучи, я не хотів бути вчителем. Обираючи іноземні мови, бачив зовсім інші перспективи. Життєві обставини склалися так, що вийшло працювати вчителем. Я вважаю, що це – доля. Моя професія мені подобається, бо дає можливість спілкуватися з цікавими людьми».

Учитель християнської етики Мельник І.Б. сказала, що не обирала професію, а йшла за покликанням. Світлана Миронівна Михалейко, учитель історії, розповіла, що вирішила наслідувати свою вчительку, яку вподобала ще зі шкільних років. А організатор виховних заходів Байовська А.І. поділилася з нами історією про те, як ще ученицею проводила урок у першачків.

Висловила свою думку й Вельган Оксана Емануілівна, завуч і вчитель української мови та літератури: «Я вважаю, що всі ми стали вчителями, бо любимо дітей, маємо бажання їх навчити та зробити добрими громадянами своєї Батьківщини».

«Мені подобалося, як пояснюють вчителі; ще сидячи за шкільною партою, я уявляла , як би поводилася на їхньому місці», - розповіла вчитель біології Вельган О.Р.

Багато разів ми чули, що на вибір професії вплинула любов до дітей, - саме це є головним у професії вчителя.

Ми вдячні своїм учителям за те, що вони є у нашому житті. Важко уявити, що на їхньому  місці міг би бути хтось інший.

Дехто з вчителів змалечку хотів працювати в школі, для декого - це випадковість, але всі вони задоволені своєю професією, адже бути вчителем – прекрасно.

Учениця 10 класу,

член гуртка