Усесвітній день вишиванки в Червоненській ЗОШ І-ІІІ ст.

18.05.2017 18:38
З метою популяризації української  культури  сьогодні в нашій  школі відбулося святкування Всесвітнього дня вишиванки, який уперше запропонувала відзначати одна зі студенток історичного факультету  Чернівецького національного університету ще в 2006 році.
Учитель української мови та літератури Хахула О.Т. розповіла присутнім легенду про борщівську вишиванку, ознайомила з історією походження першої української вишивки загалом, відзначивши, що  вишиванка – це не лише символ краси, міцного здоров’я, любові , а й справжній духовний оберіг кожного українця, це генетичний код нашої нації. Не даремно ще в XІX столітті завдяки Іванові  Франку, який почав поєднувати вишиванку з європейським костюмом,  та Олені Пчілці (видала альбом українських вишиванок) про український традиційний одяг заговорила вся Європа.
Під керівництвом учителя української мови та літератури Карплюк О.Я учні 7 класу, а також учениця 2 класу Вельган Вероніка читали поезії про вишиванку, учні 6,9 класів уміло танцювали й виконували пісні: «Мамина сорочка», «Ми українці», «Вишиваночка»…
Завершилося свято виступом завуча школи Вельган О.Е., яка подякувала всім учасникам і сказала, що ми нація сильних, талановитих, сміливих людей. Тож нехай нашу вишиванку , як і інші символи України, цінує весь світ.