Стежками Андрея Шептицького

06.11.2015 21:00
6 листопада 2015 року (за сприяння  начальника відділу освіти  Бартошика В.З.) відбулася екскурсія учнів 5,7 класів Червоненської ЗОШ І-ІІІ ст. (організована директором школи Гурською С.П., кл. керівниками Ребіш Н.М., Хахулою О.Т., за участю учителя біології Вельган О.Р. й завуча з виховної роботи Цуп Н.С.)  до Національного  музею ім. А. Шептицького  у  Львові  – однієї з найвизначніших в Україні скарбниць  національної культури і мистецтва, закладеної  у 1905 році митрополитом Андреєм Шептицьким.
Діти мали змогу побачити найповнішу й найчисленнішу в Україні збірку українського середньовічного сакрального мистецтва ХІІ – ХVІІІ ст., переглянути експозиції: „Давнє українське мистецтво ХІІ – ХV ст.”, „Українське мистецтво ХVІ – ХVІІІ ст.”, „Українське мистецтво кін. ХVІІІ – поч.
ХХ ст.”
Окрім цього, здійснили пішу прогулянку історичним центром Львова, придбали сувеніри й посмакували львівськими солодощами.
По дорозі додому відвідали Свято-Успенську Унівську лавру — один із найдавніших монастирських комплексів України, унікальний архітектурний ансамбль-пам'ятку, розташовану в с. Унів Перемишлянського району Львівської області.
Ознайомившись з історією створення лаври, яка отримала цей статус у 1919 році (завдяки зусиллям митрополита Андрея Шептицького), помолившись до чудотворної ікони Божої Матері, набравши цілющої водиці із місцевого джерела, учні й вчителі, духовно збагачені й сповнені позитивних вражень, повернулися додому.