Мова - державна перлина!

10.11.2017 17:46
9 листопада весь український народ відзначає День української писемності та мови. Долучилася до вшанування цієї дати й шкільна родина Червоненської ЗОШ І-ІІІ ступенів.
На урочистій лінійці (9 листопада) вчитель української мови та літератури Хахула О.Т. ознайомила присутніх з етапами розвитку української писемності, зазначивши, що мова – це генетичний код нації,  духовна скарбниця, це характер народу, який треба берегти й гартувати з метою єдності  майбутніх і минулих поколінь, а учні 9 класу підготували поетичний калейдоскоп «У мові – сила народу».
10 листопада, з метою розуміння того, що українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ані народ, ані Україна як держава, з метою пробудження національної гідності та виховання любові до рідної мови,  учнями 6 класу (під керівництвом класного керівника  Голови С.О.) було проведено тематичний виховний захід «Мова – державна перлина».
Учні декламували вірші про рідну мову, співали пісні про Україну, ознайомили присутніх  з історією походження слов’янської писемності, розповіли про типи письма, про формування та унормування української мови, згадали також про календар «чорних дат» на шляху до незалежності мови і, звісно, звернули увагу на засновника української мови І. Котляревського та основоположника нової української літературної мови Т. Шевченка. Відрадно, що всі учасники свята були одягнені в національний одяг і  щиро висловили своє бажання розмовляти рідною мовою та читати твори, написані рідним словом.