Люби і знай свій рідний край!

20.10.2017 21:05
З метою посилення патріотичного виховання, формування національної свідомості, збагачення знань про життєвий і творчий шлях будителя Галичини - Маркіяна Шашкевича, вшанування спадщини регіону Гавареччини, учні 6,7 та 9 класів Червоненської ЗОШ І-ІІІ ступенів під керівництвом класних керівників Ребіш Н.М., Хахули О.Т. та керівника гуртка «Юний мандрівник» Цуп Н.С.  здійснили екскурсійну поїздку  «Люби і знай свій рідний край».
Розпочалась екскурсія із музею-садиби імені Маркіяна Шашкевича - одного з відділів Львівської національної галереї мистецтв. Екскурсовод розповіла багато цікавих історій із життя видатного українського поета, громадського діяча, засновника відомого гуртка "Руська Трійця".
Учні із  захопленням  оглядали експозицію музею,  розміщену в шести кімнатах: рукописні й друковані роботи, фотоматеріали, пов'язані з життям та діяльністю  поета; побачили оригінал альманаху "Русалка Дністровая", а також - цінну річ, якою користувався  Маркіян Шашкевич,  -  його камертон; ознайомилися з  інтер'єром  та екстер’єром західно-українського житла початку ХІХ століття; погуляли садом, у якому колись під гомін велета-дуба у садибі діда, а далі й батька - священика зростав видатний син  українського народу.
Сповнені радості та захоплення від побаченого, натхненні  могутнім Маркіяновим духом,  ми продовжили екскурсію славною Золочівською землею  й віддали шану полеглим героям Української повстанської армії, відвідавши музей-криївку  - символ національної гордості.
У селі Гавареччина ми познайомились із місцевими майстрами, які розповіли про найдавніші традиції гончарства й показали майстер-клас із виготовлення чорної димленої кераміки. Задоволені та ще й з виробами, зробленими  власноруч, ми повернулися додому.