Методична робота

 

Тиждень української мови (18-21 лютого  2019 року) 

Мова - духовне багатство!

    Українська мова - це невичерпне джерело нашого народу, його духовна скарбниця, яку ми повинні берегти й збагачувати, адже в мові - сила нації!

     З метою виховання любові та пошани до рідного слова впродовж 18-21 лютого 2019 року вчителями-філологами нашої школи Карплюк О.Я. та Хахулою О.Т. було проведено Тиждень української мови, під час якого учні мали змогу поринути в багатющий світ краси  рідного українського слова: читали поезії Тараса  Шевченка, Лесі Українки, Дмитра Білоуса, Олександра Олеся; розгадували кросворди й ребуси; створювали колажі.

21 лютого - у Міжнародний день рідної мови - було проведено літературну годину «О слово рідне, ти стоїш на чаті предковічних пам'яток святині!»

 Учитель української мови і літератури Хахула О.Т. ознайомила присутніх з історією походження свята, розповіла про вагомий внесок Пантелеймона Куліша в розвиток національної літератури, культурного та суспільно-політичного життя України.

Учні 7-9 класів, переглянувши мультимедійну презентацію про життєвий і творчий шлях автора першого історичного роману, мали змогу краще пізнати й зрозуміти цю неординарну особистість.

Завершився Тиждень мови спільним переглядом відеоролика "Мова - свідок історії".

 

Засідання вчителів художньо - естетичного циклу Золочівського освітнього округу №2

11 січня 2019 року згідно планування роботи міжшкільного методичного об’єднання учителів художньо-естетичного циклу відбулося чергове засідання Золочівського округу №2 на базі Червоненської ЗОШ І-ІІІ ст.

Мета методичного засідання - обмін досвідом роботи з використання ІТ на уроках музичного мистецтва(Мурин Л.Є.); Використання форм і методів на уроках християнської етики (Мельник І.Б.); майстер-клас «Виготовлення моделі метального планера як  зразка одного із можливих варіантів об’єктів праці на уроках трудового навчання»

Учитель музичного мистецтва Мурин Л.Є. ознайомила учасників семінару з  використанням ІТ на уроках музичного мистецтва, а саме – з онлайновим сервісом LearningApps.org, який дозволяє створювати інтерактивні вправи. Їх можна використовувати в роботі з інтерактивною дошкою, або як індивідуальні вправи для учнів. Продемонструвала приклади створення і використання (Мірин Л.Є.)різноманітних вправ з музичного мистецтва і інших предметів.

Учитель трудового навчання і фізичної культури Карплюк В.І. провів майстер-клас «Виготовлення моделі метального планера  як  зразка одного із можливих варіантів об’єктів праці на уроках трудового навчання». Вчитель звертав увагу на раціональність, економію, технологічні особливості та їх застосування конкретно даній моделі.

Цікавою та пізнавальною стала інформація стосовно роботи з дітьми (з досвіду роботи вчителя  Мельник І.Б.). Було використано для початкової школи такі форми роботи: складання кросворду, проведення гри-веселки, а для середньої ланки- праця в групах, розв’язування ребусів, гра «Світлофор».

 

Тиждень географії - весела пора!

З 10 по 14 грудня 2018 року у школі було проведено тиждень географії. Учні взяли активну участь у різноманітних конкурсах, віткоринах, естафетах.

Тиждень географії-весела пора!
Ребуси, кросворди, вікторини, гра.
Захисти проектів, створення лепбуків,
Заочні мандрівки, робота у групах...
Стільки всього зроблено, а скільки ще буде !?
Цей Тиждень загадковий ми не забудем!

план тижня географії.docx (13144)

Засідання вчителів суспільно-гуманітарного циклу Золочівського освітнього округу №2

30 жовтня 2018 року в нашій школі відбулось чергове засідання вчителів суспільно-гуманітарного циклу Золочівського освітнього округу №2. Присутні мали змогу прослухати  виступ учителя історії та правознавства Михалейко Світлани Миронівни, яка розповіла про інтеграційний підхід до навчання, ознайомила колег із видами міжпредметної інтеграції, продемонструвала розробки бінарних уроків, зазначивши, що саме такі "подвійні заняття" сприяють розвитку творчого потенціалу учнів, розвивають логіку й формують громадянську свідомість.

Учитель української мови і літератури Карплюк Ольга Ярославівна поділилась досвідом використання елементів народознавства на уроках словесності, зазначивши, що це один із дієвих засобів впливу на свідомість учнів щодо вивчення  української мови і літератури, адже вдало підібрана пісня, картина чи легенда відкривають школярам світ у живих барвах, яскравих і тремтливих   звуках,  а все це розвиває спостережливість, виховує доброту, милосердя, формує акторські здібності.

Завершилось засідання виступом керівника суспільно-гуманітарного циклу Переймибіди Оксани Сергіївни, яка подякувала колегам за плідну співпрацю й наголосила на необхідності використання елементів народознавства не лише на уроках української мови  і літератури, а й на уроках історії, іноземної мови, адже лише таким способом  ми зможемо донести до дітей важливість шанобливого ставлення до місця, де людина зростала, коренів родоводу, звичаїв українського народу. А все це сприяє формуванню національної самосвідомості й патріотизму, що  так потрібні сучасній молоді.

                                                                                                                                                              

Засідання методичного об’єднання вчителів природничо-математичного циклу

2 квітня 2018 року на базі Червоненської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося чергове засідання учителів природничо-математичного циклу Золочівського освітнього округу № 2.

Тема засідання "ПРОФЕСІЙНЕ САМОВДОСКОНАЛЕННЯ ПЕДАГОГА ЯК СИСТЕМА ФАХОВОГО ЗРОСТАННЯ".

Вчитель географії Цуп Н.С. підготувала доповідь  за цією  темою,  наголосивши, що важливою  складовою  професійної  діяльності  сучасного  педагога  є  самопізнання, стимулювання  до  самовизначення  й  самореалізації.  Він  має  не  лише  володіти  професійними  знаннями  та  вміннями, а  й  уміти  творчо  змінювати  свою  особистість.     А  досягти  цього  можна  лише  за  умови  майстерного  володіння  мистецтвом  самовдосконалення.  Продемонструвала освітні онлайн-платформи, які пропонують безкоштовні курси з різних предметів та міжнародні програми і проекти, що реалізовуються в Україні.

Вчитель фізики Голова С.О. та вчитель біології Вельган О.Р. більш детально ознайомили присутніх з  українським сервісами: Prometheus ,який позиціонує себе як громадський проект масових відкритих онлайн-курсів, та EdEra (Education Era) — освітній проект, завдання якого — зробити навчання в Україні якісним та доступним. Усі курси безкоштовні. Обравши тематику, з’являється можливість переглядати відеолекції, виконувати інтерактивні завдання, щоб перевірити набуті знання, та порівняти їх на форумі з іншими учнями та викладачами. Навчатись можна в будь-який зручний час, а успішність підтверджується сертифікатом.

Колеги також мали змогу переглянути презентацію вчителя математики Захарчук Л.І. на тему «Методи та прийоми розвитку критичного мислення». На власному досвіді вчитель продемонструвала різнотипні методи, прийоми та діаграми на уроках математики в 6-8 класах.

На завершення вчитель хімії Патрик О.Г. додала, що критичне мислення забезпечує самостійні та відповідальні дії, а також характеризується самовдосконаленням. Під час уроку з розвитку критичного мислення, доцільно, аби вчитель надавав слово учням, а сам говорив якомога менше. Він має бути провідником, стимулювати учнів до роздумів, уважно вислуховувати їхні міркування. Подякувала господарям за хорошу підготовку й професіоналізм.

Учителі, які були присутні на засіданні значно поповнили свої теоретичні та практичні знання. Засідання пройшло в діловій, творчій та позитивній атмосфері.

Районний семінар заступників директорів із навчально-виховної роботи (14.02.2017р.)